L’ensenyança de la simplicitat inherent al principi de la similitud

[El doctor Joaquim Nabona durant la conferència, també seguida en línia, a la seu de l’AMHB.]

 

El passat dimecres, 19 d’octubre, el doctor Joaquim Nabona —membre nat de la nostra associació– va pronunciar a la seu de l’Acadèmia Mèdico Homeopàtica de Barcelona (AMHB) la conferència «La deguda ensenyança de la simplicitat inherent al principi de la similitud (SIPS)», de fet una segona conferència per a la conscienciació sobre una qüestió de tanta importància per al present i futur legal i social de l’homeopatia fundada per Hahnemann, a casa nostra i arreu, com a ampliació de la pronunciada el passat 15 de juny amb el títol «El gran enemic de la ciència de guarir», de què ja vam donar compte al nostre web.

La SIPS és precisament la qualitat hahnemanniana que distingeix la nostra associació, Visca l’Homeopatia!, perquè sense la SIPS, amb tot el que implica, no hi ha discurs científic mèdic real possible!

Així doncs, l’ensenyança de la SIPS és, hauria de ser, l’estratègia innovadora amb arguments, fins ara inèdita, potencialment més eficient per reeixir a desemmascarar el dogma enantiopàtic pseudo-científic i pseudo-terapèutic hegemònicament implementat als sistemes sanitaris, i per a enderrocar el capitalisme biomèdic. Si aquest es pot perpetuar en el poder és precisament a base de corrompre i negar sistemàticament l’aplicació terapèutica de la SIPS, per exemple per mitjà de la negligència de la seva ensenyança en l’educació i formació mèdica, i per mitjà de la Llei del medicament, i el seu articulat sobre «els medicaments homeopàtics», el qual assassina directament i legalment l’homeopatia pura, tota simple, la SIPS, i amb ella l’única dissidència científica mèdica real existent.

Us oferim, aquí mateix, el vídeo provinent del canal de Youtube de Joaquim Nabona.

1 comentari a “L’ensenyança de la simplicitat inherent al principi de la similitud”

 1. La importància seminal de la Simplicitat Inherent al Principi de la Similitud (SIPS) no pot deixar d’ésser emfatitzada. La SIPS no només és la deu (fonament i font) de l’existència i de la vida, sinó que també és el fonament epistemològic del coneixement científic, això és, de la ciència, en general, i de la Tècnica (Ciència aplicada) de Guarir de manera previsiblement certa i màximament eficient cada cas de malaltia individual (amb el benentès que la guarició sigui encara possible), això és, de l’Homeopatia pura, tota simple, positivament revolucionària, fundada pel Dr. S. Hahnemann (1755-1843).
  La impressionant transcendència de la SIPS, com a premissa epistèmica de la ciència, rau en el fet que la SIPS permet argumentalment i científicament CONFUTAR definitivament:
  – el model d’ésser humà “descoronat”, sense “corona”, sense esperit, reduït a la seva dimensió “bio”-material, propi de l’antiga escola mèdica pre-científica, i dels seus falsos punts de vista materials sobre la causalitat i l’essència de l’emmalaltir, però, que, paradoxalment, encara avui és l’objecte d’estudi propi del paradigma bio-mèdic tecnocràtic;
  – la pseudohomeopatia (pluralista, de compostos) basada en una similitud ambigua i equívoca, escapçada de simplicitat, que tot ho justifica, entesa com a “medicina complementària” dins “la medicina integrativa”, suplantadora de l’Homeopatia pura, tota simple;
  – “la medicina integrativa”, i les dites “medicines alternatives i complementàries” (CAM), totes elles exponents de la incertesa predictiva i de la ineficiència terapèutica, sempre supeditades al dogma enantiopàtic (contraria contrariis) hegemònic;
  – el contra-lògic i pseudo-terapèutic dogma enantiopàtic (contraria contrariis), d’efectivitat únicament pal·liativa transitòria, però, sempre i sense excepció contraproduent i nociu a mitjà i a llarg termini, hegemònic a Occident des de fa vint segles, i des dels anys 60’s explotat impunement i lucrativament pel capitalisme bio-mèdic tecnocràtic en aliança amb els Estats, i, per tant, hegemònicament implementat en els sistemes sanitaris;
  – i, el més crucial, la “Llei del medicament” vigent a tots els Estats d’Occident, per al foment flagrant del dogma enantiopàtic i per a la paral·lela negació de la SIPS i de la seva aplicació terapèutica sanativa! Una Llei científicament fraudulenta que eleva a categoria legal l’oxímoron “medicament homeopàtic” amb la finalitat d’assassinar legalment l’Homeopatia pura, tota simple, fundada per Hahnemann,i així, “matada” l’única dissidència científica mèdica proposadora real existent, poder el capitalisme biomèdic tecnocràtic auto-perpetuar-se en el poder. en aliança amb els Estats.

  Entenem ara que dir SÍ a la SIPS, la premissa epistèmica de l’existència, i raó de ser de la Visca l’Homeopatia!, l’Associació Catalana per l’Homeopatia Unicista, no només reprodueix el SÏ (inconscient) de la humanitat sencera a l’existència i a la vida, sinó que és l’INICI del discurs científic mèdic proposador real, que satisfà el dret inalienable de tota persona, si malalta, a l’eficiència sanativa restablidora de la salut, l’únic que permet donar a conèixer i validar la Tècnica (Ciència aplicada) foto-dinàmica de Guarir, que se’n deriva, davant la comunitat científica i la societat..

  Respon

Deixa un comentari

Aquest lloc utilitza Akismet per reduir els comentaris brossa. Apreneu com es processen les dades dels comentaris.